Csapvizet a kulacsokba!

2020.09.06

Győrt és a környező településeket a szigetközi kavicsos altalajba fúrt kutak vizével látja el a Pannon-Víz Zrt. A vízkezelés során egyedül a vízben lévő vasat és mangánt kell eltávolítani természetes eljárásokkal, levegőztetéssel és szűréssel. Egyébként az ásványvizek többsége is hasonló vízkezelés után kerül a palackokba. A legtöbb palackon ott látható a felirat: vastalanítva.

Ábránkon a győri csapvizet hasonlítottuk össze néhány piacvezető ásványvízzel. A kémiai összetevőket tekintve megállapíthatjuk, hogy a győri csapvíz kiállja a próbát. Az egészséges csapvíz ellenére évről évre több palackozott ásványvizet adnak el régiónkban is.

Mi lehet ennek az oka?
A győri csapvíz tényleg nagyon finom, bárki meggyőződhet róla, aki más nagyvárosok vizét is megkóstolja. Az egészségtudatos fogyasztási szokásoknak és reklámköltségeknek hatására azonban emelkedik az ásványvízfogyasztás. Az ásványvíz-forgalmazók évente 6-8 milliárd forintot költenek reklámra, ez nagyságrendileg hasonló, mint a Pannon-Víz Zrt. éves árbevétele. El tudnák képzelni például, hogy egy magyarországi víziközmű-szolgáltató cég egy aranylabdás futballsztárral reklámozná magát?

Nyerj pannon-vizes kulacsot! Tíz darabot sorsolunk ki azon óvodás és iskolás gyermekek között, akik lerajzolják vagy lefényképezik, hogyan töltenék meg kulacsukat csapvízzel. A képeket a kviz@pannon-viz.hu címre várjuk, vagy feltölthetők Facebook-oldalunkra is. Eredményhirdetés szeptember 9-én! Töltsd meg csapvízzel a kulacsodat!


Szöveg és összehasonlítás: Pannon-Víz Zrt.

The post Csapvizet a kulacsokba! appeared first on Győr Plusz.

az eredeti hír itt elérhető